суббота, 18 апреля 2015 г.

 Цуценята Німецької Вівчарки-правильний догляд і виховання Щеня Німецькій Вівчарки
Перед тим як купити цуценя німецької вівчарки, людина повинна знати і бути готовим до всіх труднощів, з якими доведеться йому зіткнутися. Харчування, лікування, вакцинація, дресирування собак самостійно і всі основи команд. щорічна реєстрація та членські внески – все це необхідно врахувати перед його придбанням. Так само ви повинні зрозуміти що це вам не іграшки, а реальні речі з яким потрібно бути акуратніше.
Перші чотири місяці життя цуценя німецької вівчарки
Щеня німецької вівчарки: 1 місяць. Цуценята цього віку мало чим відрізняється від своїх побратимів. Тому вибирати собі вихованця слід в більш пізньому віці, коли у цуценят з’являються власні переваги і недоліки.
Щеня німецької вівчарки: 2 місяці. У такому віці щенята вже досить великі, а й через досить великих відносно тулуба кінцівок, здається незграбними і непропорційними.
Щеня німецької вівчарки: 3 місяці. Щеня сповнений енергії, він активний і дуже рухливий. У такому «послепрівівочних» віці він практично весь час проводить вдома, тому проказ і витівок в квартирі не уникнути.
Щеня німецької вівчарки 4 місяці. У цуценя починається зміна зубів і відбувається перша линька.
Догляд за щеням німецької вівчарки
Як і будь службовий собака, німецька вівчарка вимагає до себе постійної уваги і займатися з нею слід протягом усього її життя. Але не всім вдається впоратися з вирощуванням і вихованням такої великої собаки. Купуючи цуценя, її господар несе повну відповідальність за все, що може статися з вини тварини.
При виборі клички цуценя, господар повинен врахувати першу букву, яку називають в розпліднику. Кличка собаки повинна бути звучною, короткою і чітко виголошуваної.
Одним з обов’язкових умов у змісті собак є цілорічна реєстрація тварини в розпліднику або клубі собаківництва, а також ветеринарно-лікувальне спостереження в обов’язковому порядку. При утриманні собаки її власник зобов’язаний дотримуватися всіх правил гігієни та санітарії, не допускати забруднення місць громадського користування. Господар повинен піклуватися про своєчасно проведеної вакцинації і вчасно робити щеплення цуценятам німецької вівчарки.
Як і для будь-якої тварини, німецьку вівчарку найкраще містити на відкритому повітрі. Якщо ж доведеться тримати собаку в будинку, то до придбання цуценяти слід приготувати місце для його утримання, предмети для годування, догляду та виховання. Не можна відводити місце для цуценяти на протязі, поблизу опалювальних приладів, на кухні чи у ванній. Для сну та відпочинку цуценяті краще покласти матрацик або килимок. Щоб цуценя в першу дня не скиглив, не можна його замикати в окремій кімнаті і вже тим більше прив’язувати його.
Цуценята багато сплять, тому слід стежити за тим, щоб він спав на своєму в місці. У зворотному випадку, кажуть йому: «Місце!»
Виховання цуценя німецької вівчарки має бути розпочато вже з перших днів появи його в будинку. Йому не слід дозволяти робити те, що надалі йому буде заборонено. Наприклад, стрибати на ліжко, диван або крісло. До того ж, під час стрибків він може пошкодити зв’язки. З цієї ж причини до 4х місяців цуценя слід зносити сходами вниз.
Дресирування цуценя німецької вівчарки може проводитися в будь-якому віці – все залежить від майстерності та вміння дресирувальника, але фундамент виховання закладається вже з самого раннього дитинства. Як дресирувати цуценя німецької вівчарки господар вирішує сам.
Як правильно брати щеняти
Цуценя німецької вівчарки не можна піднімати за шкуру або брати за передні лапи. Цуценя слід брати вміло: пропустити середній і вказівний пальці лівої руки між фартухи лапами. При цьому його грудка ляже на долоню. Залишилися пальцями руки передні лапи притискаються до грудях. Щеня як би сідає на долоню правої руки. Поки всі чотири лапи при спусканні на підлогу не торкнуться його, не можна виймати з під нього руки.
Не варто дозволяти брати цуценя на руки дітям. Та й взагалі слід поменше проявляти ласку по відношенню до цуценяти, щоб не спровокувати появу небажаних рис у нього. За шию теж тріпати не варто, так як може утворитися підвіс шиї.
На що слід звернути увагу
Закриваючи і відкриваючи двері, пересуваючи меблі або переносячи гарячу воду, не варто забувати, що в будинку щеня. У приміщенні не повинно бути бовтаються проводів, так як щеня може в них вчепитися зубами. Догляд за щеням німецької вівчарки включає в себе постійну увагу і забезпечення всіх умов для його нормального життя.
Під час гри з цуценям не потрібно тягнути з його зубів затиснуті палицю або поводок, так як цуценяті можна зламати зуби або зіпсувати прикус. Не варто зловживати стрибками цуценя, так як це може привести до розтягування зв’язок собаки.
Крім того, щенята не люблять самотності. Вони сумують, коли залишаються одні без господаря. Та й взагалі, не варто їх надовго залишати одних, щоб уникнути неприємностей в будинку.
Під час зміни зубів цуценята часто гризуть всілякі речі, тому слід заховати подалі взуття, підняти нагору кінці скатертини, загородити ліжка і дивани. Краще для веселого проведення часу залишити йому побільше іграшок: гумових м’ячиків, іграшок-пищалок або цукрову кісточку.
Якщо щеня візьме небудь заборонений для нього предмет, господар повинен спокійно і впевнено сказати: «Фу!» і предмет забрати. Бити його ні в якому разі не можна, щоб не розвивати несумісну з його характером боягузтво.
Прогулянки на свіжому повітрі
Щоб цуценя не захворів, на прогулянку виводити його слід через пару днів після ревакцинації. А тривалість прогулянки залежатиме від погодних умов і збільшувати час його перебування на свіжому повітрі слід поступово. Щеня повинен якомога більше рухатися.
Привчають цуценя ходити на повідку вже з 2х місяців. Ніякого насильства і примусу щодо собаки не повинно бути. Слід обережно, без різких рухів відводити його з небажаних місць.
У віці 3-4 місяців з цуценям можна прогулюватися на відстані до 4х кілометрів. Під час прогулянок, собаку слід привчити байдуже ставитися до перехожих, транспорту, різного роду шуму і звичайно ж кішкам. Цього можна досягти, якщо поступово переходити на більш галасливі і багатолюдні вулиці. Також цуценяті необхідно вільне без повідця вигулювання, гра з однолітками.
Прогулянки краще здійснювати в денний час, щоб цуценя отримав достатню кількість ультрафіолету, нестача якого може призвести до рахіту. Не можна допускати цуценя до незнайомих і вже тим більше бродячим собакам, щоб не зачепити різні хвороби собак. Крім цього, цуценя може вкусити доросла собака, після чого щеня, запам’ятавши це, може стати в майбутньому боягузливо-агресивним.
Цуценя може налякати новий предмет і якщо це сталося, його слід заспокоїти. Господар, щоб дати зрозуміти собаці, що нічого в ньому страшного немає, може сам підійти до цього предмету. Поторкавши предмет, у собаки, можливо, теж з’явиться бажання наблизитися і понюхати його.
Коли і як купати цуценя німецької вівчарки
Купати цуценя не рекомендується до 3х місячного віку. У разі забруднення, його шерсть можна протерти вологою ганчіркою. Миють цуценя шампунем, після чого добре промивають шерсть. Температура води повинна становити 36-40 ° С.
У річці можна купати цуценя щодня, починаючи з 3-4х місячного віку. Це сприятиме розвитку і зміцненню мускулатури собаки, розвитку грудей. Ні в якому разі насильно затягувати цуценя в воду не стоїть і вже тим більше кидати туди. Краще залучити для гри у воді за допомогою іграшки. Господар може сам зайти в воду, тим самим привернути собаку до себе.
Розчісують цуценя гребінцем, а потім щіткою. Після цього суконкой ретельно пригладжують його шерсть. Вуха протирають вологою марлею акуратними рухами.
Харчування
Правильне годування цуценят німецької вівчарки – основа здоров’я, довголіття та збереження належної фізичної форми. На сьогоднішній день існує дві системи годівлі: традиційна, тобто коли господар для вихованця сам готує їжу, і годування сухий і консервованої їжею. У кожного щеняти є свої особливості і пристрасті. Тому слід поспостерігати за своїм улюбленцем перед тим, як скласти йому постійний раціон харчування.
Перші два тижні свій життя в будинку цуценя має отримувати тільки ту їжу, до якої він звик з народження. Різка зміна харчування може привести до шлунковому розладу у вихованця і повної відмови від їжі.
Привчання до чистоти
Приблизно з 3-4х місячного віку щенята починають бруднити в квартирі. Не можна його за це карати, бити, тикати носом в калюжу або кричати на нього – марно.
Привчаючи до чистоти, господар повинен знати, що бажання оговтатися виникає у собаки після сну або після їжі. Тому краще його на той момент виносити на 5-10 хвилин на вулицю, щоб цуценя оговтався, причому бажано в один і той же місце. Після цього собаку слід похвалити.
Власник цуценя німецької вівчарки обов’язково повинен стежити за розвитком свого вихованця. А для цього собаці необхідно збалансоване харчування, хороший догляд та відповідають віку фізичні навантаження.

Комментариев нет:

Отправить комментарий